Viesītē aizvadīti 25. marta deportāciju piemiņas pasākumi

Viesītē aizvadīti 25. marta deportāciju piemiņas pasākumiViesītē 2022. gada 25. martā pie piemiņas akmens līdzās pilsētas pārvaldei pulcējas ap 50 cilvēku, pieminot 1949. gada 25. marta deportācijas. Atceres brīdī klāt bija arī Viesītes vidusskolas skolēni, par ko īpašu pateicību izteica gan pašvaldības vadītāji, gan piemiņas vietas iniciators Ilgonis Staltmanis.

Ar deportāciju faktiem iepazīstināja Viesītes muzejs “Sēlija”, bet izsūtīto atmiņas citēja Viesītes vidusskolas jaunieši. Klātesošos uzrunāja Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks, Jēkabpils novada Viesītes pārvaldes vadītāja Sanita Lūse, kā arī piemiņas vietas idejas autors Ilgonis Staltmanis.

Pēc piemiņas brīža skolēni muzejā “Paula Stradiņa skola” skatījās kadrus no izsūtīto vietām Sibīrijā dokumentālajā filmā “Inta–Vorkuta”, bet savās atmiņās un pārdomās ar muzeja darbiniekiem dalījās Mazā Bānīša draugu kopa. Savukārt vakarā Viesītes Kultūras pils un Viesītes bibliotēka aicināja uz tikšanos “Marts – rētu un cerību mēnesis”. Viesītes dzejnieki satikās ar dziedātāju Antu Eņģeli un Sibīrijā dzimušo režisoru Valdi Lūriņu.

Lai neļautu aizmirst šos noziegumus pret cilvēci un nepieļautu to atkārtošanos nākotnē, paldies ikvienam, kas šajā dienā pieminēja deportācijās cietušos un bojāgājušos!