Apgāds “Jumava” izsludina manuskriptu konkursu “Noslēpums muzejā”

Apgāds “Jumava” izsludina manuskriptu konkursu “Noslēpums muzejā”Grāmatu apgāds “Jumava” izsludina manuskriptu konkursu “Noslēpums muzejā”, kurā labākie iesūtītie darbi tiks apkopoti grāmatā ar tādu pašu nosaukumu “Noslēpums muzejā”, kā arī saņems grāmatas eksemplārus. Konkursa darbus var iesūtīt no 2022. gada 1. februāra līdz 2022. gada 1. maijam.

Konkursa mērķis ir celt Latvijas muzeju pašapziņu un popularizēt kultūrvēsturisko mantojumu, stāstot par muzeju noslēpumiem, kas uzbur muzeja vēsturi, bagātības un interesanto kā ekspozīcijā, tā arī ēkā un cilvēkos.

Konkursa tēma ir “muzeja noslēpums” jeb stāsts par to muzejā, kas varbūt nav pat daļa no ekspozīcijas vai no tā, ko var apskatīt publiski. Tas var būt stāsts par pagātni, kas devis muzejam vēsturi vai maz zināms fakts par kādu muzejā apskatāmo ekspozīcijas priekšmetu. Varbūt kāda telpa tur noslēpumu vai muzeja telpas ir apmeklējis kāds interesants cilvēks, kas ir atstājis ietekmi un interesantu stāstu. Apgāds “Jumava” vēlas apkopot slēpto un interesanto daļu, kas varbūt ikdienā netiek pieminēta.

Konkursa nolikums pieejams šeit: Muzejs_Konkurss_2022. Pieteikuma anketa šeit: Muzeju konkurss_pieteikuma anketa. Darbs komisijai jānosūta laikā no 2022. gada 1. februāra līdz 2022. gada 1. maijam. elektroniskā veidā uz e-pasta adresi: info@jumava.lv.