Apsveic Viesīti svētkos – aizbrauc ciemos!

Apsveic Viesīti svētkos – aizbrauc ciemos!

Pirms 94 gadiem, 7. februārī, ar Latvijas Republikas valdības rīkojumu Viesītei tika piešķirtas pilsētas tiesības. Par godu svētkiem, Viesītes muzejs “Sēlija” un Viesītes kultūras centrs “Sēlija” aicina uz pasākumiem un dāvā bezmaksas kodus interaktīvai un aizraujošai Viesītes iepazīšanas spēlei “Cilpo Viesītē”.

  • 4. februārī plkst. 10.00 muzejs “Sēlija” aicina uz sarunām par Viesīti (Paula Stradiņa skolā, Peldu ielā 2, Viesītē) – būs iespēja aplūkot vēsturiskas pilsētas fotogrāfijas, tiks demonstrēti Sēlijas novada televīzijas videoieraksti, kā arī ikviens aicināts dalīties atmiņās un pārdomās par Viesītes pilsētas pagātni un nākotni.

  • 6. februārī plkst. 15.00 aicina ieskatīties pilsētas vēsturē un koncertzālē baudīt Kaspara Markševica un mūziķu grupas koncertu “Visam savs laiks”.

  • 11. februārī plkst. 17.00 Viesītes Kultūras centrs “Sēlija” Tradīciju zālē aicina uz sarunu vakaru par Viesīti “Cik dažādi mēs esam…”

Savukārt tos, kas Viesīti vēlas iepazīt patstāvīgi, aicinām piedalīties interaktīvā un aizraujošā Viesītes iepazīšanas spēlē “Cilpo Viesītē”.

Kas ir cilopšana?
Tā ir interaktīva pastaiga, kuras laikā viedtālrunī tiek spēlēta erudīcijas spēle. Sekojiet pieturpunktiem kartē, apmeklējiet tos un risiniet cilpas! Sēlijas sirds, Viesīte, patiesi glabā īstus dārgumus! Baudiet pilsētas šarmu, dodieties dabas oāzē mīlestības pilnā dumbrājā, sadzirdiet sēļu valodu un uzziniet vairāk par pilsētas ciešo saikni ar āžiem un vilcieniem!

Kā spēlēt?
1. Dodies uz spēles sākumpunktu – Viesītes muzeju “Sēlija” (A. Brodeles  ielā 7, Viesīte)*
2. Lejupielāde aplikāciju LoQuiz, muzejā saņem informāciju par spēli un BEZMAKSAS** pieejas kodu.
2. Uzlādē viedtālruni, ieslēdz mobilos datus, skaņu un atrašanās vietas iestatījumus.
4. Kad esi gatavs uzsākt spēli, atver aplikāciju un ievadi prasīto informāciju.

Maršruta garums ir aptuveni četri kilometri un paredzamais pastaigas ilgums – aptuveni 1,5 stundas.

 

* Viesītes muzeja “Sēlija” darba laiks: 10:00 – 17:00; svētdienās un pirmdienās brīvdiena. ** Bezmaksas kodi pieejami ierobežotā daudzumā.