Atvērtās dienas laukos muzejā “Paula Stradiņa skola”

Atvērtās dienas laukos 2022

“Atvērtās dienas laukos” ir Latvijas apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas jau kļuvis par tradīciju kopš 2014. gada. Tajā piedalās naktsmītnes, amatnieki, mājražotāji, pilis un muižas, dabas takas un muzeji. Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā “Pasākuma dalībnieki” vai “Karte“.

Viesītē 2022. gada 4. jūnijā lauku apceļotājus gaidīs muzejs “Paula Stradiņa skola“. Te skatāma ekspozīcija par ārstu Paulu Stradiņu un viņa dzimtu, lauku feldšerpunktā aplūkojami dažādi lauku medicīnas iestāžu priekšmeti, bet muzeja dārzā ikviens var iepazīt ārstniecības augus “Veselības pēdā” – pēc akupunktūras likumiem stādītiem augiem pēdas formas dobē. Visas dienas garumā no 10.00 līdz 17.00 muzeja apmeklētājiem gida pakalpojumi bez maksas!

„Atvērtās dienas laukos 2022” rīko Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūra.

Atvērtās dienas laukos 2022

Kur vēl doties Atvērtajās dienās laukos tuvākajā apkārtnē?

Keramikas darbnīca “Kalna Gribacāni” Neretā
Akcijas dienā būs iespēja pašiem kaut ko izgatavot no māla, varēs iepazīties ar vienīgo aitu Pūku, kā arī interesentiem būs iespēja izbaudīt visu, ko piedāvā Dienvidsusējas tuvums – mierpilnu pikniku upes krastā, ieskatu laivošanas vēsturē un dažādu laivu veidu izmēģināšanu, tostarp, laivas ar priekšpiedziņu demonstrējumi.

Kafeja “Alīda” Elkšņos
Ekskursija pa fabriku un kafejas cienasts ar 50% atlaidi . Ekskursijas laiki apaļās stundās no 10:00 līdz 17:00. Pārējā laikā brīva tērzēšana, kafejas un citu gardumu baudīšana, iespēja ielūkoties lauku saimniecībā.

Audējas darbnīca “Evitas” Neretā
Iespēja iepazīties ar aušanas un citu rokdarbu tradīcijām un apmeklēt rokdarbu izstādi visas vasaras garumā. Iemēģini roku aušanā vairāk kā 100 gadus senās meistara darinātajās stellēs, izmantojot gan vilnu, linu, gan dažādus dabas materiālus.