Ziema ir atnākusi, bet “cope” jau tāpēc nebeidzas. Gluži pretēji, kādam varbūt tikai sākas. Zvejas mīļotājus gadalaiku maiņa neattur no “copes” priekiem. Tomēr šādam vaļaspriekam vienmēr ir vajadzīga liela pacietība un izdoma. Muzeja krājumā glabājas vairāk kā deviņdesmit gadus sens priekšmets, kurš ir bijis noderīgs palīgs pacietīgajiem un neatlaidīgajiem dabas velšu tīkotājiem.
Spieķis – krēsls paredzēts makšķerniekiem un medniekiem. Krēsla sēdeklis sastāv no divām atveramām daļām. Kāts izgatavots no koka, gluds. Spieķa augšdaļā atrodas sēdeklis, kuram izgriezta vieta atvēršanai. Sēdeklis atbalstam nofiksējas ar speciāli izgatavotu metāla fiksatoru. Atveramās koka daļas, uz kurām apsēžas, abās pusēs vienādas. Asais gals paredzēts spieķa – krēsla ieduršanai zemē.
Pirms vairākiem gadu desmitiem šo priekšmetu “Skrāžnieku” saimnieks dāvināja Staņislavam Borovskim, kurš bija aizrautīgs “copmanis”. Par to liecina vairāki Staņislava izgatavotie vizuļi, spiningi un cits zvejniecības inventārs. No darba brīvajā laikā viņš aizrautīgi nodarbojās ar spiningošanu, velcēšanu un ziemā ar zemledus zveju.
Staņislavs Borovskis (1920 – 2002) beidzis Viesītes arodskolu, strādājis par lokomotīves vadītāja palīgu, pēc tam par lokomotīves Ml – 637 mašīnistu un līdz dzelzceļa likvidācijai 1972. gadā – par depo dežurantu.
Izmantotie vēstures avoti: Viesītes muzeja "Sēlija" priekšmeta apraksta kartīte.