Eiropas muzeju nakts Viesītē

Eiropas muzeju nakts Viesītē18. maijā Viesītē no pulksten 18.00 norisināsies Muzeju nakts. Turpinot Latvijas simtgades stāstu, šogad Latvijā izvēlēta tēma “Tālavas taurētājs”, godinot visu laikmetu varoņus un izdzīvojot viņu stāstus.

Muzeja apmeklētājiem būs iespēja no 18.00 līdz 24.00 bez maksas apmeklēt abas muzeja nodaļas – gan Mazā Bānīša parku, gan Paula Stradiņa skolu. Lai plašāka sabiedrība iepazītos ar ekspozīcijām par Viesītes novada varoņiem, šogad galvenie pasākumi notiks Paula Stradiņa skolā.

Muzeju nakts svinības tiks atklātas pulksten 18.00 Paula Stradiņa skolā. No pulksten 18.30 āra teritorijā aiz muzeja lieli un mazi aicināti izbaudīt Mārtiņa varoņdarbus ar ziepju burbuļiem. Muzeju nakts viesi varēs paveikt varoņdarbus arī paši – uzpūst milzu burbuļus. Tāpat Mārtiņš aicina ņemt līdzi savus burbuļu pūšamos trauciņus no mājām, ko vakara gaitā uzpildīs ar īpašo Mārtiņa burbuļu šķidrumu.

Pieminot Latvijas armijas simtgadi un Brīvības cīņu varoņus, 20.00 sāksies piedzīvojumu trasīte „Brīvības cīņas pie Mazā ezeriņa”. Ezera apkārtnē būs iespēja iziet dažādus pārbaudījumus, lai iejustos Brīvības cīņu varoņu grūtībās. Trasīte tiek rīkota sadarbībā ar biedrību “Sēlijas laivas”, kas nodrošinās īpašu kontrolpunktu ar laivu Mazajā ezerā. Pēc pārbaudījumu veikšanas dalībnieki varēs baudīt uz ugunskura vārītu zupu.

No 20.00 līdz 23.30 muzeja kamīnzālē varēs vērot bijušās Viesītes Televīzijas pārraides par pilsētas varoņiem un arī sadzīviskus sižetus ar pilsētas skatiem un ļaudīm. Turpat visa vakara garumā būs apskatāma izstāde “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875–1941)”, bet ārā pie muzeja izstāde “Viesītes novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri”. Apmeklētājiem būs atvērta jaunākā muzeja ekspozīcija “Vēstures klase” un citas pastāvīgās ekspozīcijas Paula Stradiņa skolā.

Mazā Bānīša parkā bez maksas varēs aplūkot vagonu depo ēkā iekārtoto ekspozīciju par šaursliežu dzelzceļa vēsturi Sēlijā un, protams, arī pašu Mazo Bānīti. Tāpat apmeklētājus gaidīs rokdarbu biedrība “Zīle” Viesītes Amatniecības centrā. Abas muzeja nodaļas būs atvērtas no 18.00 līdz 24.00.

 

18. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Muzeju diena, ko 1977. gadā aizsāka Starptautiskā Muzeju padome. Par godu šai dienai, kopš 2005. gada daudzās Eiropas valstīs tiek rīkota Eiropas Muzeju nakts.