Mēneša priekšmets – Alfreda Godiņa glezna (5, 2018)

Muzeju nakts 2018 dāvinājums – Alfreda Godiņa glezna

Bijušais Viesītes šaursliežu dzelzceļa depo darbinieks Alfreds Godiņš (1924-2014) brīvajā laikā mīlēja nodarboties ar kādu no mākslas veidiem. Viņa darbnīcā tapa sirdij tuvie koka un metālkaluma darbi, bet jaunības gados meistars mīlēja arī gleznot. Viņš dāsni dāvināja savus darbus draugiem un radiniekiem jubilejās, nozīmīgos dzīves godos un darba pasākumos. Viņa darinājumi nu izklīduši pa visu Latviju, bet šoreiz viens no tiem ir atgriezies Viesītē un uzdāvināts muzejam.

Gleznas īpašniece Alvīne Raupa (1927-2001) dzīves nogali pavadīja Kuldīgā, bet 1953. gadā bija Viesītes depo laborante un vēlāk arī noliktavas pārzine. Te viņa iepazinās ar savu nākamo dzīves biedru, veidojās ģimene. Mazā meitiņa kopā ar tēvu brauca ar bānīti, kam ogles tika bērtas “vēderā”…

Arī glezna tāpat kā fotogrāfija stāsta savu stāstu, kaut gan tai nav nosaukuma. Zaļa piekalne, pāri laipai taciņa ved uz mājām. Lauku miers, klusums, pilna grāvmala pļavu ziediem un debesis pilnas baltiem mākoņiem… Rūpīgi darināts rāmītis, kam var pamanīt piestiķētu šauru līsti. Bet pārsteigums ir otrā darba pusē. Gleznots uz dzelzceļa taras finiera gabala, par ko liecina tur esošie uzraksti krievu valodā un stūrī palikusī preču zīmes daļa, ko bijis grūti noplēst.