Izstāde “Karikatūrista Induļa Bukas radošuma izpausmes papjēmašē”

Papjēmašē skulptūra Papjēmašē cilnis

Karikatūrists Indulis Buka dzimis Valmierā, mācījies Saukas arodskolā, Latvijas Policijas akadēmijā, strādājis par elektriķi Viesītē no 1974. līdz 1981.gadam. Vēlāk strādājis par personāla daļas vadītāju uzņēmumā “Viadukts” un par Valsts probācijas dienesta Jēkabpils struktūrvienības vadītāju. Kolēģi Induli raksturo kā lielisku vadītāju, kam padodas uzturēt patīkamu gaisotni savā kolektīvā.

Paralēli profesionālai darbībai citās jomās, Induli vienmēr interesējusi māksla. Viņš meklējis ceļus radošai izpausmei. Pirmie zīmējumi tapuši apmēram 1957.gadā. Kā zēns vēlējies mācīties J. Rozentāla mākslas vidusskolā Rīgā, taču ģimenes materiālie apstākļi to nav ļāvuši. Pašmācības ceļā apguvis zīmēšanu un kokgriešanu.  Apmēram 24 gadu vecumā Induļa rokās nonācis māls un viņš sācis nodarboties ar veidošanu. Ar paša izgatavotajām medaļām piedalījies gadatirgos un pat mācījis sīkplastiku Jēkabpils jauno tehniķu stacijā. Indulis Buka zīmējis karikatūras aptuveni 10 avīzēm un šobrīd tās redzam Brīvajā Daugavā, Staburagā un Meža Avīzē. Ar pseidonīmu Klusais Mīlētājs ilustrējis arī grāmatu.

Pēc pensionēšanās mākslinieks pievērsies papjēmašē, par kuru nejauši uzgājis informāciju internetā. Par izstādi viņš saka, ka darbi tapuši aptuveni pēdējo 2,5 gadu laikā. Šī tehnika esot lieliska, jo ļauj viņam karikatūras veidot krāsainas. Līdz ar telpisko formu, ainas iegūst dziļumu un ēnojumu. Izstādi veido vairāk nekā 40 telpisku darbu – skulptūras un ciļņi.

Izstāde skatāma līdz 2022. gada 10.decembrim Paula Stradiņa skolas zālē. Attēlā visvairāk skatītāju simpātiju ieguvušie darbi pēc balsojuma izstādes atklāšanā šī gada 1. novembrī.

Ieeja bezmaksas. Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts, attēli izmantoti muzeja publicitātei.