Latvijas valsts simtgades pīlādžu aleja

Pīlādžu krāšņumu vairāk gan pamanām vien rudens pusē, taču šogad tie pievērsa muzeja darbinieku  uzmanību jau pavasarī ar bagāto ziedēšanu. Un ja var ticēt tam, ka pēc tā, cik daudz pavasarī ir ziedu, var noteikt rudenī gaidāmo ogu ražu – oranžo, patīkami saldskābi sīvo ogu šogad būs daudz!

Simtgades alejā pie Paula Stradiņa skolas pavisam iestādīti 50 pīlādži.

Turpināt lasīt “Latvijas valsts simtgades pīlādžu aleja”

Maija mēneša priekšmets – Viesītes vidusskolas absolventu žetoni (5; 2024)

Pirmais Viesītes vidusskolas izlaidums notika 1949. gadā.

Viesītes muzejam “Sēlija” glabāšanā nodoti Viesītes veterinārārstu Artūra un Mērijas Grieķeru bērnu: Agnitas un Kārļa Grieķeru, Viesītes vidusskolas absolventu žetoni.

Turpināt lasīt “Maija mēneša priekšmets – Viesītes vidusskolas absolventu žetoni (5; 2024)”

Aprīļa mēneša priekšmets – koka lādīte (4; 2024)

Muzeja “Sēlija” krājumā ir nodota glabāšanā  Augusta Heidera (1875–1942) darināta neliela izmēra koka lāde, ko kokgriezējs 1941. gada 29. decembrī dāvinājis kaimiņu meitenei Maigai Turļukai (dz. Priede) dzimšanas dienā. Maiga dzīvoja Sunākstes pagasta “Ārēs”. Jau daudzus gadus Maiga dzīvo Viesītē, bet vēl arvien atceras HEIDRTĒVU un viņa skaistos darbus.

Augusta Heidera darinātā koka lādīte ir ar atveramu vāku, ornamentētu tā virspusi. Bagātīgi ornamentēta arī lādītes priekšpuse un aizmugure. Vāka virspusē iegriezts teksts “TU MAIGIŅA ČAKLA ESI, TEV PŪRIŅŠ JĀPIELOKA. 29.12.1941.” un iniciāļi “MP”. Lādīte gaiši brūnā krāsā, lakota, aizslēdzama ar neliela izmēra, glītu atslēgu. Lādes apakšējā malā meistara iegiezts paraksts – HEIDRTĒVS. Turpināt lasīt “Aprīļa mēneša priekšmets – koka lādīte (4; 2024)”

Marta mēneša priekšmets – misiņa plāksne (3; 2024)

Plāksnīte

Liektas formas misiņa plāksne ar firmas zīmi “GEORGS SCHATTÉ & CO Mašinu fabrika Riga” atrasta Viesītē, domājams bijusi piestiprināta pie ūdenssūkņa, kas joprojām atrodas stacijas laukumā līdzās sliedēm. Georgs Šatē dzimis Kuldīgā 1879. Gadā. Savu uzņēmējdarbību sācis 1922.gada 12.janvārī Rīgā. Turpināt lasīt “Marta mēneša priekšmets – misiņa plāksne (3; 2024)”

Februāra mēneša priekšmets – svečturis (2; 2024)

Melnas krāsas metālkaluma svečturis piecām svecēm. 120 cm augsts un 60 cm plats. To izgatavojis viesītietis Alfrēds Godiņš (1924-2014) 1980. gadā. Svečturi lietoja meistara mājās Viesītē Raiņa ielā.

Svečturis

Autors strādājis Viesītes šaursliežu dzelzceļa depo 4. mašīnu iecirknī kā defektologs, virpotājs, atslēdznieks. Tautas daiļamata meistars, svarcēlājs ar kura darbiem rotāta arī melioratoru atpūtas bāze, tagad kempings “Pērlīte”. Pēc sirds aicinājuma Alfrēds Godiņš bija metālkalējs, kokgriezējs, kamīnmeistars un arī gleznotājs. Turpināt lasīt “Februāra mēneša priekšmets – svečturis (2; 2024)”