Viesītes lokomotīvju depo. Foto: Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja krājums.

2022. gada 30. jūnijā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā notiks grāmatas “600 mm dzelzceļš Sēlijā Pirmā pasaules kara laikā – būvniecība, mērķi, ietekme’’ atvēršana. Uz šo pasākumu tiek aicināts ikviens interesents. Grāmata tapusi, veicot nebijuši visaptverošu Sēlijas šaursliežu dzelzceļu izpēti gan kartogrāfijas, gan dzelzceļa izbūves, gan militārās un sociāli ekonomiskās vēstures kontekstā, un tās autori ir pētnieku komanda: vēsturnieki – militārās un dzelzceļa jomas pārzinātāji, ģeogrāfs -kartogrāfijas profesionālis un dzelzceļa industriālā mantojuma eksperts. Turpināt lasīt “Noslēdzoties vērienīgam pētījumam, notiks grāmatas par Sēlijas šaursliežu dzelzceļu atvēršana”