Marta mēneša priekšmets – misiņa plāksne (3; 2024)

Plāksnīte

Liektas formas misiņa plāksne ar firmas zīmi “GEORGS SCHATTÉ & CO Mašinu fabrika Riga” atrasta Viesītē, domājams bijusi piestiprināta pie ūdenssūkņa, kas joprojām atrodas stacijas laukumā līdzās sliedēm. Georgs Šatē dzimis Kuldīgā 1879. Gadā. Savu uzņēmējdarbību sācis 1922.gada 12.janvārī Rīgā.

Reklāma

Reklāma žurnāla “Ugunsdzēsējs” 1925. gada 1. aprīļa numurā.

Pirmās uzņēmuma reklāmas periodikā atrodama 1925.gadā žurnālā “Ugunsdzēsējs”, kur norādīts, ka uzņēmumam ir divas nodaļas, no kurām pirmajā iespējams pasūtīt speciālus ugunsdzēsēju sūkņus, bet otrā ir kuģu mašīnu, katlu un automobiļu remonta iestāde.reklama

 

 

 

 

Reklāma žurnāla “Dzelzcelnieku domas” 1933. gada 1. septembra numurā.

1933. gada žurnālā “Dzelzceļnieku domas” ievietotajā reklāmā norādītas jau vairākas nodaļas: mašīnu nodaļa, armatūru nodaļa, mēbeļu nodaļa, remonta nodaļa un māju apūdeņošanas automāti. Tostarp norādīts, ka tiek ražoti augstspiediena un zemspiediena centrifugālsūkņi, pašuzsūcoši kā arī vienkārši; rokas, siksnu un elektriski virzuļa sūkņi, virzuļa un centrifugāli dziļakas sūkņi utt.

Reklama

Reklāma žurnāla “Ugunsdzēsējs” 1937. gada 1. maija numurā.

1934. gada decembrī iznākušajā Valdības vēstnesī atrodamas ziņas, ka Rīgas apgabaltiesas tirdzniecības reģistrā tiek ierakstīts uzņēmuma nosaukums GEORGS SCHATTÉ & CO (nevis KO). Turpmāk precīzi šāds nosaukums norādīts arī reklāmās.

1939. gada decembrī iznākušajā Valdības Vēstnesī norādīts, ka uzņēmuma darbība izbeigta 1939.gada 13.decembrī un tas dzēsts no tirdzniecības reģistra.

Tas norāda, ka stacijas laukuma sūknis ticis izgatavots firmā GEORGS SCHATTÉ & CO laika posmā no 1934.līdz 1939.gadam.

Izmantotie vēstures avoti: Viesītes muzeja "Sēlija" priekšmeta apraksta kartīte. 
Izmantotie tīmekļa resursi: Latvijas Nacionālās bibliotēkas, digitālā periodisko izdevumu bibliotēka www.periodika.lv