Mēneša priekšmets – Ligitas Caunes glezna “Zaļais tirdziņš Viesītē” (4, 2016)


IMG_2381

Aprīļa muzeja priekšmets – glezna – izvēlēts par godu Mākslas dienu tradīcijām Latvijā, cerot, ka tās atgriezīsies arī Viesītē.

Mākslas dienu pirmsākumi meklējami 1959. gadā. Kopš tā laika ik pavasari Latvijā tiek rīkotas mākslinieku izstādes, atvērto durvju dienas mākslinieku darbnīcās, kā arī koncerti un citi ar mākslu saistīti pasākumi. Sevišķi lielu vērienu Mākslas dienu pasākumi sasniedza 20. gadsimta septiņdesmito gadu otrā pusē un astoņdesmito gadu pirmajā pusē.

Novadniece, Viesītes Goda pilsone, plenēru “Sēlijas vasara” organizatore, “Arkādija Kasinska balvas” nodibinātāja Ligita Caune 2011. gada plenēra laikā muzejam atstāja ierakstu:

“Esmu lepna par Tevi – pilsēta mazā! Tu dzīvo savu kluso ritmu, tavi ļaudis ir darbīgi, talantīgi un sirds cilvēki. Tu alksti sapratnes un mīlestības – to visu var redzēt tavā sejā – sakoptie pagalmi, nokrāsotie namiņi, gludi pļautie zālāji un puķes, puķes – visos mazos un lielos dārzos!

Mazie, pelēkie, sašķiebušies šķūnīši, kā mazi rūķīši puķu dārzos ieaugušie – tas viss ir tik gleznojami un rimti… un tik saprotami un mīļi, kā nekur citur pasaulē, jo “… te ir mana dzimtene”.

Muzejā sākas vasaras sezona, kad daudz ceļotāju. Lai tik mīļām acīm kā māksliniece arī mēs paši paskatāmies uz mūsu pilsētiņu!