Aprīlī muzeja krājumā nonācis televizors ar radio “KANSAI”, kas izpelnījies aprīļa mēneša priekšmeta statusu. Pasaulē šī brīža situācijā televizors noteikti ir viena no izklaides iespējām.
Ģimene no Viesītes to ņēma līdzi atpūtas ceļojumos, lai būtu informēti par jaunākajiem notikumiem gan Latvijā, gan pasaulē. Televizora augstums ir 17 cm, ekrāna izmērs pa diagonāli ir 12,5 cm. Ražots Vācijā 90. gados.
Televizoru vēsture pasaulē ir interesanta un intensīva, tā sākusies 19. gadsimta vidū. Pirmās televīzijas sistēmas izmantoja mehānisku attēla izvērsi, bet televīzijas signāls tika pārraidīts pa vadiem. Pirmo elektromehānisko televizoru patentēja vācu students Pauls Gotlībs Nipkovs 1884. gadā. Tā galvenās sastāvdaļas bija plakana neona lampa un rotējošs disks ar daudziem sīkiem noteiktā secībā izvietotiem caurumiņiem (tā saucamais Nipkova disks). 20. gadsimta sākumā tika izgudrots televizors ar mehānisko spoguļizvērsi.
Pēc elektronstaru lampu izgudrošanas radās iespēja televizoros lietot elektronisko izvērsi un iegūt attēlu uz luminiscējoša ekrāna. Šie televizori jau bija daudz līdzīgāki mūsdienās pazīstamajiem.
Latvijā pirmie televizori parādījās 20. gadsimta 50. gadu vidū. 1954. gada 6. novembrī – Latvijas Televīzijas (tolaik – Rīgas televīzijas centra) notika pirmā pārraide no L. Laicena (tagad – Lielās Nometņu) ielas 62. nama – bijušā Jelgavas teātra ēkas: Rīgas kinostudijas mākslas filmu “Mājup ar uzvaru” noskatījās vienīgo 20 televizoru īpašnieki Latvijā: pie pirmajiem padomju televizoriem “KVN”, kuru ekrāna diagonāles lielums bija 18 cm un kuru attēla palielināšanai tika izmantota ar destilētu ūdeni vai glicerīnu pildīta lēca. Televizoru skatīties pulcējās lepno īpašnieku radi, draugi un kaimiņi.
1955. gada aprīlī uzbūvēja pirmo televīzijas torni Rīgā Āgenskalnā. Tā augstums bija 110 metri. Darbu sāka pirmais Rīgas Telecentra televīzijas studiju komplekss. 1968. gads – sākums regulāriem krāsu televīzijas raidījumiem. Krāsainas pārraides varēja redzēt retranslētajā Maskavas Centrālās televīzijas programmā. 70. gadu vidū tika uzsāktas krāsainās televīzijas pārraides un sākās melnbalto televizoru nomaiņa pret krāsainajiem. 1974. gads – krāsas iegūst arī Rīgas televīzijas studijas raidījumi Sākumā krāsainajos televizoros lietoja speciālus krāsainos kineskopus. Mūsdienās ir arī citas tehnoloģijas – plazmas displeji, šķidro kristālu displeji un citas, piemēram, projekcijas televizori.