Mēneša priekšmets – fotogrāfija ar Viesītes autoostu (5, 2021)

Viesītes autoosta
Viesītes autoosta 20. gadsimta vidū.

Tuvojas vasara un atkal arvien jauni ceļotāji dosies iepazīt Latvijas mazpilsētas. Maija mēneša priekšmets – fotogrāfija, kurā redzama Viesītes autoosta Āžu krogā 20. gadsimta vidū.

Āžu krogu pēc 2. pasaules kara pielāgoja ugunsdzēsēju depo vajadzībām, uzbūvējot tam jaunu novērošanas torni. Plašo ēku sāka izmantot arī citām vajadzībām – ēkas galā ierīkoja autoostas uzgaidāmo telpu, turpat blakus atradās televizoru remonts, bet ēkas otrajā stāvā bija dzīvoklis.

Laikrakstā “Padomju Daugava” 1988. gadā Viesītes pilsētas Tautas deputātu padomes komunālās saimniecības labiekārtošanas pastāvīgās komisijas priekšsēdētāja M. Lāce min, ka laukums ir nekopts:

Pilsētas ielas izdangātas, nelīdzenas. Autoostas “pleķis”, jo par laukumu to nemaz nevar saukt, sevišķi nepievilcīgs.

Fotogrāfijā redzams Āžu kroga dienvidu gals, kurā atradās autoostas uzgaidāmā telpa un biļešu kase. gala fasādi rotā uzraksts latviešu un krievu valodā “Autostacija”, virs kura izvietots skaļrunis. Pie ieejas durvīm lievenis ar 6 pakāpieniem, kas saglabājušies līdz pat mūsdienām.  Redzamas 4 sievietes, kas dodas no autoostas telpas uz autobusu pieturu.

Foto: Viesītes muzeja “Sēlija” arhīvs.

Izmantotie vēstures avoti:
Padomju Daugava (Jēkabpils), Nr.121. 1972. gada 7. oktobrī.

Apskatīt visus mēneša priekšmetus