Mēneša priekšmets – monēta (10, 2019)

 

Muzeja “Sēlija” krājumā glabāšanai nodota Krievijas Impērijas laikā lietota apgrozības monēta „2 копеики”. Uz monētas minēts tās izkalšanas gads – 1797.gads. Tas ir laiks, kad Sēlija ietilpst Kurzemes guberņā Krievijas Impērijas sastāvā.

Monēta ir apaļas formas. Materiāls: varš. Diametrs: 35 mm. Monētas aversa aplī Krievijas imperatora Pāvila I iniciāļi, virs tā kronis. Krievijas imperatora Pāvila 1. valdīšanas laiks (1797-1801). Monētas aizmugurē jeb reversā augšējā daļā nomināls rakstīts divās rindās. ‘’2 копеики” krievu valodā. Zem svītras kalšanas gads – 1797. Apakšējā malā burti EM. Josla slīpi rievota. Monēta kalta Jekaterinburgas monētu kaltuvē Krievijā.

Nauda Latvijā 18. un 19. gadsimtā, proti, Krievijas impērijas laikā. 18. gadsimta laikā Latvijas teritorija pakāpeniski nonāca Krievijas impērijas sastāvā – vispirms tā Vidzeme un Rīga, kas Krievijas sastāvā ir de facto kopš 1710. gada, pēc tam Polijas dalīšanas rezultātā Krievijas impērijai pievienoja arī Latgali 1772. gadā un visbeidzot 1795. gadā Kurzemes un Zemgales hercogiste nokļuva Krievijas sastāvā. Līdz ar to latviešu apdzīvotā teritorija tagad bija vienā valstī, līdz ar to arī naudas sistēma visā šajā teritorijā kļūst vienota.