Mēneša priekšmets – Viesītes pamatskolas skolotāju istabas krēsls (2, 2018)

Muzeja  pārziņā Viesītes pamatskolas jeb Eķengrāves pagastskolas ēka nonāca 2011. gada rudenī pēc vairāku gadu bezsaimnieka perioda. Sākās pirmie sakopšanas darbi un ēkas pievienošana centrālai apkurei. Vienai no pažobeles telpām, kādas ir četras, durvis bija aiznaglotas ar pamatīgām naglām. Bija redzams, ka tās nav lietotas vairākus desmitus gadu. Tomēr attaisot aizmirstās durvis, izrādījās, ka tur atrodas bojāti skolas soli, vecas tāfeles, telpu durvis un arī šis krēsls.

Krēslam bija nolauzta viena kāja, saplēsts polsterējums, bet bija redzams, ka tas bijis īpašs. Vēlāk starp fotogrāfijām, kas bija nonākušas muzeja krājumā, atradās divas, kur šāda veida krēsli bija redzami. Izrādījās, ka tie bijuši skolotāju istabas krēsli skolas direktores Mildas Ritmeisteres darba laikā.

Krēsls tika nodots restaurācijai, ko veica mēbeļu galdnieks meistars Jānis Fišers. Tagad skaistais krēsls atgriezies krātuvē un  uzņemts muzeja krājumā. Tas būs apskatāms pēc ekspozīcijas “Skolotāju istaba” iekārtošanas muzeja nodaļā “Paula Stradiņa skola”.