Muzejā “Paula Stradiņa skola” skatāma ceļojošā izstāde par literātiem – medicīnas darbiniekiem

Muzejā “Paula Stradiņa skola” skatāma ceļojošā izstāde par literātiem – medicīnas darbiniekiem Viesītē, muzejā “Paula Stradiņa skola” skatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja ceļojošā izstāde “Skalpelis un spalvaskāts”, kas iepazīstina ar medicīnas darbiniekiem, kuri ārpus pamatdarba kļuvuši par atzītiem dzejniekiem un rakstniekiem.

Izstādē iespējams iepazīt gan latviešu, gan pasaules literatūrā labi zināmus autorus, kas iztiku pelnījuši medicīnas jomā. Tautā iemīļotā dzejniece Ārija Elksne beigusi Rīgas Medicīnas institūtu, strādājusi par mediķi. Slavenā romāna “Cilvēka bērns” autors Jānis Klīdzējs trimdā ASV strādājis par psihiatru, bet daudzu eseju un neskaitāmu lugu autors Miervaldis Birze bijis ārsts Cēsu tuberkulozes sanatorijā.

No pasaules literatūras klasiķiem pārstāvēti Šerloka Holmsa un doktora Vatsona autors, skotu ārsts Arturs Konans Doils,  iecienīto lugu “Kaija”, Trīs māsas” un “Tēvocis Vaņa” sarakstītājs, krievu ārsts Antons Čehovs, slavenā kriminālromānu rakstniece, angļu ārste Agata Kristi un daudzi citi.

Izstādi veidojuši Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja speciālisti. Pirmo reizi tā atklāta Rīgā 2019. gadā. No 20. gadsimta apzināti 64 Latvijas literāti – medicīnas darbinieki. No tiem: 41 ārsts, 2 zobārsti, 2 farmaceiti, 5 žēlsirdīgās un medicīnas māsas, 3 psihologi, 7 medicīnas un farmācijas studenti, kuri nav pabeiguši studijas, 2 feldšeri, 2 sanitāri vai slimo kopēji.

Izstādē iespējams izzināt visu Latvijas apzināto rakstnieku, kā arī slavenāko pasaules literātu biogrāfijas. Pazīstamāko Latvijas autoru darbi izcelti plašāk, kā arī aplūkojami dažādi personīgie priekšmeti, kas piederējuši Latvijas rakstniekiem.

Izstāde skatāma līdz 2022. gada 16. oktobrim. Muzejs atvērts no otrdienas līdz sestdienai no 10.00 līdz 17.00  Viesītē, Peldu ielā 2.