Muzejs “Sēlija” piedalījies “Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2022” sarīkojumā

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2022.

2022. gada 27. maijā Latvijas Muzeju dienas ietvaros Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2022. Svinīgajā muzejnieku tikšanās reizē klāt bija arī Viesītes muzeja “Sēlija” vadītja Aina Guoģe un muzeja krājuma glabātaja Valija Fišere.

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas Muzeju biedru muzejiskos sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu rezonansi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu muzeju nozares ilgtspējīgu attīstību.

Gada balvu 2021. gadā saņēma Jēkabpils vēstures muzejs par Krustpils pilī izveidoto Jēkabpils vēstures ekspozīciju tādēļ šī gada sarīkojums norisinājās tieši Jēkabpilī. Šoreiz Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu 2022 saņēma Latvijas Nacionālais mākslas muzejs par tiešsaistes izglītības programmu skolēniem “No-zīmes”.

Īpašo žūrijas balvu PAMANĪTS! saņēma izstāde “Paštrokšņi”, bet balvu par mūža ieguldījumu pasniedza Jānim Garjānim. Bijis ilggadējs, Muzeju valsts pārvaldes priekšnieks, vēlāk Kultūras ministrijas muzeju nodaļas vadītājs un viens no zinošākajiem muzeju jomas speciālistiem Latvijā. Muzejs “Sēlija” izsaka pateicību Garjāņa kungam par lielo atbalstu un padomiem muzeja darbā, kā arī sirsnīgo sapratni par reģionu nelielo muzeju iespējām.


Foto: Jēkabpils novads.