Muzeju nakts 2024 Viesītes muzejā “Sēlija”

Šajās, 20-tajās muzeju naktīs ar vienojošo tēmu “Izzināt un pētīt, iegūt un saprast”  bijām izplānojuši pārsteigumu – naksnīgu pārgājienu!

Siltā 2024. gada 18. maija vakarā krēslai metoties visi drosmīgie pārgājiena dalībnieki bija sapulcējušies pie Paula Stradiņa skolas, lai  dotos šajā piedzīvojumā. Pārgājiens gan nedaudz ieilga, bet tā laikā noskaidrojām dažus vēsturiskus faktus par seno dienu Brīvības ielu, guvām ieskatu par vides izglītību un pastaigas laikā pa dumbrāja taku savukārt piedzīvojām, kā laika izjūta dabā zūd – lieki nesteidzinājām sevi un ļāvāmies šai burvībai.

Mūsu mazās Viesītes naksnīgais šarms, caur  egļu zariem spīdošais mēness, putnu sugu klausīšanās un atpazīšana, vargana skaņas dabā un pa ceļam negaidīti uzietais marmelādes konfekšu koks bagātināja piedzīvojumu. Izmēģinājām arī dabas vērošanu tumsā ar termālās redzamības iekārtu.

Tādi nakts noskaņas un jaunas vēsmas sasmēlušies un tikai mazliet noguruši ieradāmies Mazā Bānīša parkā, kur baudījām siltu tēju.

Pirms pārgājiena, kas sākās plkst. 22.00, pasākuma apmeklētājiem no 19.00-21.45 bija atvērtas arī abas muzeja nodaļas ar papildu norisēm.

Paldies visiem, lieliem un maziem, par sirsnību un draudzīgo kopā būšanu! Priecājamies un pateicamies, ka izlēmāt šo muzeju nakti pavadīt pie mums.

Uz tikšanos atkal jaunos nakts piedzīvojumos!