Rudens ir ražas novākšanas laiks, kas cilvēku atmiņās var parādīties dažādi, – vieniem kā jautra kopā pulcēšanās, bagātīgi klāti galdi un svētki, citiem kā smags, netīkams un neatalgots darbs. Šoreiz muzejs piedāvā ieskatīties biešu novākšanas talkas laikā tapušā fotogrāfijā.
Fotogrāfija tapusi 20. gs. 60. gados. Tajā attēloti biešu novākšanas talcinieki kolhozā “Ezerkrasti” pēc apvienošanās ar kolhozu “Susēja”. Padomju laikos katram uzņēmumam bija noteikta norma biešu, kuras jānovāc, kādā noteiktā kolhozā. Fotogrāfijā attēloti Viesītes dzelzceļa darbinieki talkas laikā. Daļai no fotogrāfijā redzamajiem vīriešiem galvās ir dzelzceļnieku cepures ar padomju laika dzelzceļnieku tehnisko simbolu – krusteniski izkārtots āmurs un stellatslēga .
Fotogrāfijā no kreisās puses 1. rindā sēž: Jakstevičs Ēvalds, Žinko Roberts, Eižvērtiņš. No kreisās puses 2. rindā sēž: Lapiņš Jānis, Gors Imants, Gargažins Aleksandrs, Skrupskis Roberts, Jakstevičs Raimonds. No kreisās puses 2. rindā stāv: Zeltiņš Bruno, Bārzdainis Jānis. No kreisās puses 3. rindā stāv: Morics Teodors, Filipovs Grigorijs, Stumbiņš Arvīds, Ritenbergs Kārlis.
Izmērs: 8,5 x 12,5 cm.
Izmantotie vēstures avoti: Viesītes muzeja “Sēlija” priekšmeta apraksta kartīte. Izmantotā literatūra: Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai. Kā laika gaitā mainījušies dzelzceļnieku tērpi? Pieejams: https://nra.lv/citi-raksti/173462-ka-laika-gaita-mainijusies-dzelzcelnieku-terpi.htm (skatīts 22.10.2024.)