Sēlijas karoga krāsas

Viesītes muzejs “Sēlija” aicina ievērot vienotu standartu Sēlijas karoga krāsām!

(Viesītes muzeja “Sēlija” 2018. gada decembra lēmums)

Ieteicamie Sēlijas karoga krāsu toņi

Sarkanā:
PANTONE 201C
RGB 152 30 50
CMYK 7 100 68 32
Hex #981E32

Baltā:
PANTONE White
RGB 255 255 255
CMYK 0 0 0 0
Hex #FFFFFF

Zaļā:
CMYK: 62,10,100,47
Pantone: 378C
RGB: 78,114,42
Hex: #4E722A

 

Sarakste ar Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietnieci Ramonu Umbliju:

“Valsts Heraldikas komisija 2000. gadā apstiprināja Latvijas Zinātņu Akadēmijas Sēlijas asociācijas simbolu — Sēlijas karogu. Vai ir pieejams kāds oficiāls dokuments, kurā norādīti precīzi krāsu toņi (krāsu kodi)?”

Sveicināti! Heraldikas komisija neapstiprina karogus, tas bija vairāk žests, oficiālāk runājot – komisija pieņēma zināšanai, ka tāds karogs izveidots.

Tolaik nekādi krāsu kodi vēl netika apstiprināti, un arī pašlaik nevienam karogam (ja nu vienīgi kāda organizācija vai pašvaldība par to ir savstarpēji vienojusies), izņemot Latvijas valsts karogu, oficiāli kodi nav apstiprināti.

Veksiloloģijā (zinību nozarē par karogiem), atšķirībā no heraldikas, kur noteikts strikts krāsu lietojums (un līdz ar to – arī krāsu kodi), krāsas var lietot daudz brīvāk.”

Pēc akadēmiķa Jāņa Stradiņa domām zaļajai krāsai jābūt sūnzaļai (kas atbilst arī stud. korporācijas Selonija vēsturiskajam tonim). Tas novērš arī dažādus pārpratumus ar citu valstu karogiem, piemēram Ungārijas Republikas vai Bulgārijas Republikas karogu.

Karoga sarkanā un baltā krāsa, proporcijas pilnībā saskaņotas ar Latvijas Valsts karogu. IV. Latvijas valsts karoga izgatavošanas kārtība.