Raidījums “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām” dodas uz Paula Stradiņa skolu

Latgales reģionālā televīzija piedāvā jaunu raidījumu ciklu “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām”. Šajā svētdienā, 14. novembrī pulksten 11.30 un 23.00 TV24 ēterā z/s “Assi” autoveikals ceļos pa Sēliju, viesojoties gan Viesītes pagasta mājās, gan pašā Viesītē – muzejā “Paula Stradiņa skola”.

Raidījumu cikls “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām” vēstīs par izzūdošiem Latvijas ciemiem, kur dzīvo mazāk, nekā 100 iedzīvotāji. Pie raidījuma varoņiem dosimies kopā ar autoveikalu, kas bieži ir vienīgā iespēja, kā iegādāties pārtiku un pirmās nepieciešamības preces, tāpēc autoveikala ceļš ir savdabīgs gids, kas arī vedīs uz šiem ciemiem un viensētām, kur joprojām dzīvo cilvēki.

Cilvēku skaitam samazinoties, arvien biežāk ekonomiska, kultūras un citas dzīves jomas, galvenokārt koncentrējas ap pilsētām, taču reģionos joprojām paliek lauku teritorijas, kur dzīvo cilvēki ar tādiem resursiem, kas ir pieejami uz vietas. Caur raidījumu “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām” mēģināsim pavērot sociālos procesos, kas pašlaik norisinās laukos.

1. raidījumā autoveikals dosies pa Sēliju, tiekoties ar Jēkabpils novada Viesītes pagasta zemnieku saimniecības “Grīvnieki” saimnieci Skaidrīti, Kalna pagasta Vidsalas ciema iedzīvotājiem, izzinās Dunavas pagasta viensētas “Bāliņi” iedzīvotājas Rutas dzīvesstāstu, ka arī dosies uz Viesīti – vietu, kur ir dzimis un audzis leģendārais latviešu ķirurgs un medicīnas vēsturnieks Pauls Stradiņš.

Jaunā raidījumu cikla “Latvijas ciemi-autoveikalam pa pēdām” 1. raidījumu skatāties jau 14 novembrī 11:30 un 23:00 kanālā TV24 un 16.novembrī 18:30 kanāla ReTV virszemes apraidē Latgales logā.

Raidījums tapis programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” ietvaros. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.

Mediju pārstāvji aicināti apmeklēt informatīvus vebinārus par “Mediju atbalsta fonda” projektu konkursiem | Kultūras ministrija

 

Projekta vadītāja, LRT žurnāliste
Svetlana Dudarenoka.