Šajā nedēļā muzejs “Sēlija” piedalās izstādē “Balttour 2019”

Balttour 2019 tūrisma izstāde

No 1. līdz 3. februārim Rīgā Ķīpsalā notiks 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019”. Sēlijas novadu apvienību šogad pārstāvēs 5 pašvaldības, tostarp Viesītes novads.

 Viesītes novadu šajā gadā pārstāvēs vairāki uzņēmēji un tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Ar atpūtas un izklaides iespējām Viesītē un visā Sēlijā apmeklētājus iepazīstinās muzeja “Sēlija” darbinieki Valija Fišere un Jānis Dzimtais, bet pie uzņēmēju galda atradīsies mūsu darbīgie novadnieki no Viesītes, Elkšņiem un Saukas.

Muzejs “Sēlija” un Viesītes Tūrisma informācijas punkts šajā gadā tūristiem piedāvās virkni jaunumu. Paula Stradiņa skolā 20. februārī tiks atklāta jauna ekspozīcija “Vēstures klase”, kas stāstīs par Viesītes pilsētas vēsturi gadsimta garumā. Mazā Bānīša parka ekspozīcija tiks papildināta ar 20. gadsimta 30. gadu šaursliežu dzelzceļa darbinieka formas tērpu. Bet Viesītes Tūrisma informācijas punktā no 1. maija varēs pieteikt braucienus ar Viesītes elektrobānīti. Par šiem jaunumiem un citām ceļotāju iespējām Viesītē varēs uzzināt jaunajos tūrisma bukletos “Viesītes muzejs “Sēlija”” un “Ekskursijas Viesītē”, kā arī jautrajās muzeja pastkartēs.

Elkšņu pagastu pārstāvēs kafejas “Alīda” saimniece Jolanta Kovnacka, kas tūristus atbraukt pie sevis vilinās ar smaržīgās cigoriņu kafejas degustāciju un iespēju to iegādāties turpat uz vietas. 2014. gadā šis produkts ieguva kultūras zīmi „Latviskais mantojums” un pērnajā tūrisma sezonā tika novērtēts vairākos TV raidījumos.

No Saukas pagasta dosies mājražotāja Gita Kļaviņa un zemnieku saimniecības “Vilciņi” rosīgā saimniece Sabīne Zupa. Gita Kļaviņa izstādes apmeklētājiem piedāvās izgaršot melnā plūškoka produktus – plūškoka ziedu un ogu sīrupus, kā arī ziedu tējas. Plūškoka sīrupi pircējiem tiek piedāvāti glītā kartona iepakojumā, kas noteikti noderēs kā veselīga dāvana vitamīniem trūcīgajā ziemas nogalē. Savukārt zemnieku saimniecība “Vilciņi” ne tikai piedāvā dažādu mājputnu raibās olas, bet labprāt pie sevis gaida arī ceļotājus – šīs sētas trušu un putnu apmeklējums īpaši iepriecinās ģimenes ar maziem bērniem. Lauksaimniekus “Vilciņi” jau 4. gadu aicinās uz “Cāļu dienām” Lonē, kas putnkopju vidū ir atzīts profesionāļu seminārs jūnija sākumā.

Pirmo reizi “Balttour” izstādē savu medus produkciju piedāvās Maija Malnača no “Siņķeļu” sētas Viesītē. Šajā saimniecībā veiksmīgi tiek izmantotas apkārtējās vides iespējas un tiek piedāvāts īpaši veselīgs produkts – latvāņu ziedu medus. Nākotnē ceram, ka “Siņķeļu” produkti arvien biežāk iesaistīsies Viesītes novada kopējā piedāvājumā. Viesītes novada uzņēmēji Rīgā būs sastopami gan piektdien, gan sestdien, bet par tūrisma iespējām izstādes apmeklētāji varēs uzzināt visas trīs dienas.