Simts labie darbi Mazajam Bānītim, Latvijas simtgadi gaidot

Logo

Ar 1. martu tiek izsludināts Mazā Bānīša gads Viesītes novadā. Mūs gaida pasākumi un notikumi, saistīti ar Viesītes šaursliežu dzelzceļa simtgadi. Tiek izsludināta akcija “Simts labie darbi Mazajam Bānītim, Latvijas simtgadi gaidot”. Aicināti piedalīties visi Viesītes novada iedzīvotāji, gan pieaugušie, gan bērni, kā arī citi interesenti Latvijā un pasaulē. Skolas, iestādes, biedrības un organizācijas, interesentu grupas un arī individuāli katrs var nākt ar savu ierosināto labo darbu savā pagastā vai pilsētā, lai Mazais Bānītis, depo apkārtne, bijušais stacijas laukums un bānīša vietas pagastos šogad un arī turpmāk sagādātu prieku ne tikai mums pašiem, bet arī mūsu viesiem. Dāvanas var būt arī nemateriālas!

Visa teritorija kopā ar pašu Mazo Bānīti un divām depo ēkām – šaursliežu dzelzceļa mezgls – iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes industriālais piemineklis ar valsts aizsardzības Nr. 8998.

Daudzi pasākumi Viesītes novadā šogad noritēs zem Mazā Bānīša zīmes, ņemot vērā arī to, ka šis gads ir arī Paula Stradiņa 120 gadu un Mārtiņa Buclera 150 gadu jubileju gads. Šī gada Muzeju nakts nosaukums ir “Uzmanību! Durvis atveras!”. Pēterdiena muzejā, Mazā Bānīša un pilsētas svētki, 9. septembra Veltījuma konference prof. Paulam Stradiņam un Mārtiņa Buclera mēnesis – decembris – pasākumi, kuri vistiešāk saistīsies ar minētajām trim jubilejām. Gada noslēgumā svinēsim e-fotoalbuma svētkus, apkoposim akcijas “100 labie darbi Mazajam Bānītim, Latvijas simtgadi sagaidot” rezultātus. Labākie no labajiem darbiem saņems balvas. Mūs gaida interesants, radošs un daudzsološs gads! Lai mums visiem veicas!

Zīmējuma autore: Paula Plikša