Turpinās Paula Stradiņa skolas remonts – muzejs slēgts līdz 20. oktobrim.

Paula Stradiņa skola slēgta līdz 20. oktobrim.

Muzeja nodaļā “Paula Stradiņa skola” turpinās fasādes atjaunošanas darbi.  Gādājot par apmeklētāju drošību, muzejs slēgts līdz 2021. gada 20. oktobrim.

Muzeja nodaļa izveidota vēsturiskajā Eķengrāves pagastskolas ēkā, kas celta 1880. gadā. Sākotnēji skola bija vienstāva celtne ar plašu pagrabstāvu, mūrēta no sarkanajiem ķieģeļiem. Turpat līdzās pie Brīvības ielas atradās Krājaizdevu sabiedrības nams. Vēlāk 20. gadsimta 20.  gados netālu uzceltas arī citas sarkano ķieģeļu ēkas – pagasta valdes nams (mūsdienās – Jēkabpils novada Viesītes apvienības pārvalde) un viens no Pētera Greņģa namiem (mūsdienās sociālā dienesta ēka). Ielas pretējā pusē līdz pat 2005. gadam divstāvu ķieģeļu ēkā atradās pasts. Tādējādi pilsētas nozīmīgākās sabiedriskās celtnes veidoja vienotu sarkano ķieģeļu ēku kvartālu.

1934. gadā skola paplašināta, izbūvējot otro stāvu. Tad arī visa ēka ieguva balto apmetumu, ar ko tā atpazīstama joprojām. Laika gaitā ēkas fasāde bija vizuāli un tehniski novecojusi, ne tikai atstājot nepatīkamu priekšstatu par vienu no pilsētas vizītkartēm, bet arī apdraudot apmeklētājus ar krītošiem apmetuma gabaliem.

2021. gada rudenī uzsākts ilgi gaidītais fasādes remonts, novēršot bīstamas situācijas un radot labu iespaidu par Viesītes pilsētu. Darbus, ko veic SIA “SD Būvniecība”, paredzēts pabeigt šī rudens laikā. Nākotnē Viesītes muzejs “Sēlija” cer sakārtot arī ēkas ārējo sienu no Mazā ezera puses.

Remontdarbu dēļ muzejs “Paula Stradiņa skola” apmeklētājiem slēgts līdz 2021. gada 20. oktobrim! Bet muzeja nodaļa “Mazā Bānīša parks” un Viesītes tūrisma informācijas punkts atvērts kā ierasts.