Vidusdaugavas Televīzijas sižetā par dzelzceļa pavadones formas tērpu

Viesītes muzejā “Sēlija” tapis jauns eksponāts – padomju laika dzelzceļa pavadones tērps. Par šī tērpa izpētes un izgatavošanas procesu Vidusdaugavas Televīzijas sižetā stāsta muzeja vadītāja Anda Sloga, muzeja krājuma glabātāja Valija Fišere un tērpa šuvēja, modes māksliniece Māra Binde.

Formas tērpu veidojusi Latvijas Mākslas akadēmijas docente, modes māksliniece Māra Binde, kura ieguldījusi lielu darbu šī apģērba zinātniskajā izpētē. Tā kā audumi pēckara gados bija liels deficīts, apģērbu parasti novalkāja līdz pēdējam. Tādēļ arī šādi tērpu oriģināli muzeja krājumā nav saglabājušies. “Bija ne tik vienkārši atrast pieskaņotu, līdzīgu audumu, kāds varēja būt tolaik. Tas bija lielākais izaicinājums. Otrs izaicinājums bija, kāds tieši bija šis formas tērps, jo tāda apraksta muzejam nebija. Arī interneta vietnēs, kur es meklēju, nebija konkrēti aprakstīti apkaklīšu platumi, jostu platumi… Nebija smalku, niansētu datu,” sižetā skaidro Māra Binde.

Ar jauno eksponātu var iepazīties arī tagad – muzejs “Sēlija” joprojām atvērts  ārkārtas situācijas laikā. Vizīte iepriekš obligāti jāpiesaka un, ierodoties muzejā, jāvalkā sejas aizsargmaska un jāievēro divu metru distance no citiem cilvēkiem.