Viesītes muzejs iekļauts tematiskajos tūrisma maršrutos “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti!”

Zemgales reģionā izstrādāts jauns tūrisma piedāvājums “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti!”Iestājoties siltākam laikam un sākoties aktīvākai vasaras tūrisma sezonai, ceļotāji aicināti doties neparastā piedzīvojumā, ko sniegs jauns tūrisma piedāvājums “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti!”.

Tā ietvaros izstrādāti trīs tematiskie tūrisma maršruti, kas aptver Latvijas (Zemgales un Sēlijas), Lietuvas (Viļņas un Rokišķu) un Baltkrievijas (Polockas) reģionu amatu prasmju, tradīciju, vēstures liecību un kultūras mantojuma vērtības. Divos no maršrutiem iekļautas arī Viesītes apskates vietas.

Tematiskajā maršrutā “Izcilas personības, vietas un notikumi” var atrast informāciju par Viesītes muzeja “Sēlija” nodaļu “Paula Stradiņa skola, kas iepazīstina ar divām Latvijai nozīmīgām dzimtām – Stradiņu un Stenderu dzimtu. Muzejā iekārtota Stradiņu ģimenes viesistaba, profesora Paula Stradiņa darba kabinets un medpunktā var aplūkot lauku medicīnas priekšmetus. Stendera kabinetā apskatāma unikāla XVIII gs. ierīces kopija – veļasmašīna, ko pēc Stendera rasējuma publikācijām izgatavojis sporta kamaniņu būves meistars Edvīns Guršpons.

Tematiskais maršruts “Amatu prasmes un tradīcijas” aicina apmeklēt Viesītes Amatniecības centru, kur darbojas rokdarbu biedrība “Zīle”. Centra rokdarbnieces savos darbos glabā Sēlijai raksturīgās senās rakstu zīmes un krāsas un iedzīvina tradicionālās Sēlijas amatu prasmes. Šeit iespējams darboties ar aušanu, adīšanu un tamborēšanu. Ikviens var iemācīties šo tehniku pamatus, papildināt jau esošās zināšanas darba procesā vai arī vērot no malas. Interesenti var piedalīties praktiskās nodarbībās, piemēram, izveidot kļavu lapu cepuri. Tāpat iespējams iegādāties gatavo produkciju un apskatīt pastāvīgo ekspozīciju.

Brošūras būs pieejamas Zemgales un Sēlijas tūrisma informācijas centros un punktos. To digitālās versijas iespējams lejupielādēt šeit (latviešu, lietuviešu, baltkrievu,  krievu, angļu valodā).